Az abai gimnázium és kollégium weboldala

Szilasy György

Ellátott feladatok:

4 évfolyamos gimnáziumi nevelés-oktatás

Speciális jellemző nyelvi előkészítő évfolyam
Évfolyamok száma: 5

Német nyelvi emelt szintű csoport - 02 tagozatkód

Indítandó osztály: 1
Felvehető tanulók száma: max. 26 fő

Az oktatás sajátos jellemzője mindkét tanulmányi területen:
Iskolánk oktatási-nevelési tevékenységét a 2008/2009. tanévben kezdte meg egy osztállyal. Jelenleg 5 évfolyammal működik az intézmény.
Aba nyugodt, biztonságos vidéki környezetben fogadja az iskolánkat választó diákokat. A Sárvíz Kistérséget legelőkben, tavakban bővelkedő tájvédelmi területek, kis falvak alkotják, melyben a gimnáziumnak kiváló lehetősége nyílik célkitűzéseinek megvalósítására, melyek a következők:

• A falubeli szokások, hagyományok, ősök tiszteletére, az egykori és néha még ma is élő falusi életmód és gazdálkodás megismerésére, megélésére nevelés és a mai korban is használható értékeinek elsajátítása a diákokkal;
  • az évköri rend hagyományos ünnepeinek, jeles napjainak bemutatása, felelevenítése, őszintén átélhető formáinak megtalálása;
  • szűkebb környezetünk élővilágának megismertetése diákjainkkal, a természet tiszteletére nevelés;
  • élményszerű oktatás: az „általános” kerettantervre építünk alapként, de a helyi tantervünk összeállításakor a hatékony és élményszerű tanulás érdekében új utakat keresünk;
  • testnevelési foglakozások: néptánc órák, népi játék foglalkozások, baranta edzés;
  • kézműves mesterségek oktatása: nemezes, kézimunka, szövő, fazekas, és fafaragó műhelyek (a jelentkezők érdeklődésének megfelelően);
  • hosszabb ideig tartó átfogó feladatok alkotása (például): jurta-, és kemenceépítés stb.;
  • Terepgyakorlatok: kirándulásokat teszünk a környéken és a Kárpát-medencében.

A felvételi kérelmek elbírálása:

Az általános iskolai tanulmányi eredményeket és a központi írásbeli felvételi vizsga (matematika és magyar) eredményeit 50-50 %-ban vesszük figyelembe.

Az iskola a hozott tanulmányi eredményeknél a 7. évfolyam év végi átlagát és a 8. évfolyam félévi átlagát veszi figyelembe. A két évfolyam összesített átlaga alapján a pontszámítás módja:

4,5 - 5
4 - 4,4
3,5 - 3,9
3 - 3,4
0 - 2,9
50 pont
40 pont
30 pont
20 pont
10 pont

Szeretnénk a felvételiző diákokkal és szüleikkel személyesen megismerkedni, ezért szóbeli elbeszélgetésre hívunk mindenkit.

Központi írásbeli felvételi vizsga időpontja:
2015. január 17. (szombat)

A szóbeli meghallgatás időpontja:
2015. február 17 - 18 - 19 .

A szóbeli elbeszélgetés helye: Aba, Kisfaludy u. 12./c (autóval a Kastélykert u. felől közelíthető meg)

Nyílt napok:
- 2015.január 10.